about

Jezuita, ksiądz, artysta komiksowy.

Urodziłem się w ostatnich dniach października w czasach, kiedy Polska jeszcze była Rzeczpospolitą Ludową w mieście na Południu Polski, które słynie z kremówek i pewnego Karola, który został Papieżem.

Studiowałem filozofię w Krakowie i teologię oraz duchowość chrześcijańskiego Wschodu w Rzymie. Pracowałem jako duszpasterz i nauczyciel w publicznym liceum w Limerick w Irlandii.

Jestem autorem nagrodzonego Feniksem komiksu ‚Kostka’ o życiu św. Stanisława Kostki SJ oraz licznych ilustracji, okładek książek i magazynów.

Tworzę również obrazy o tematyce religijnej o głębokiej symbolice, czerpiące z tradycji chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu. Szukam swojego stylu.

Obecnie mieszkam i pracuję jako duszpasterz młodzieży w Opolu, gdzie staram się zakończyć prace nad komiksową opowieścią o życiu św. Ignacego Loyoli widzianą oczyma św. Franciszka Ksawerego. Na razie bezskutecznie.

Jestem miłośnikiem kotów (mój ulubiony kot nazywa się Nestoriusz) i Batmana oraz fascynatem LEGO. W wolnym czasie chodzę na dłuuugie spacery.